Na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity skončil kvůli obtěžování i třetí učitel

Na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně skončil i třetí učitel, který figuroval v kauze sexuálního obtěžování studentek. Z výuky jej škola stáhla na začátku února, kdy začala podnět prošetřovat. Univerzita o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě. Pracovní poměr skončil dohodou.

„Jde o pedagoga, ke kterému se medializované případy primárně nevztahovaly, ale na jehož chování jsme podnět obdrželi prakticky vzápětí. Pedagog od nahlášení podnětu do jeho vyřešení nevyučoval a nebyl se studujícími v kontaktu.

Ráda bych poděkovala za důvěru všem, kteří se nám ozvali. Každý podnět bereme vážně a všem, kterých se nevhodné chování nějakým způsobem dotklo, bych se chtěla ještě jednou omluvit,“ uvedla děkanka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Simona Koryčánková.

Dodala, že pokračují práce na reorganizaci Katedry tělesné výchovy a výchovy ke zdraví, jejíž součástí je také nastavení celofakultních pravidel pro sportovní a terénní kurzy.

Případem sexuálního obtěžování studentek dvěma učiteli se fakulta zabývala od loňského roku. Šest studentek loni v květnu sepsalo stížnost na chování dvou učitelů z Katedry tělesné výchovy a výchovy ke zdraví. Popsaly sexuální obtěžování, narážky i neetické chování z vyučování nebo výcvikových kurzů z let 2013 až 2022. Letos škola na dotazy novinářů potvrdila, že učitele stáhla z vyučování, později s nimi i ukončila pracovní poměr a postavila mimo výuku třetího učitele.